Послуги керуючого санацією у процедурі санації боржника

Керуючий санацією - фізична особа, яка відповідно до рішення господарського суду організовує здійснення санації боржника (визначення терміну згідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").

Процедура санації боржника – передбачає здійснення заходів щодо відновлення платоспроможності боржника і дуже рідкісне явище в Україні порівняно з кількістю ліквідаційних процедур. Це все при тому, що головною метою Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є саме відновлення платоспроможності боржника, а не його припинення шляхом ліквідації.

Керуючий санацією призначається Господарським судом за клопотанням представницького органу кредиторів – комітету кредиторів – на 1 рік (з можливістю продовження повноважень додатково на шість місяців). Повноваження керівника боржника припиняються з моменту призначення керуючого санацією. За загальним правилом, протягом трьох місяців, з моменту винесення судом ухвали про санацію, керуючий санацією зобов’язаний подати комітету кредиторів боржника план санації для його схвалення.