Представництво кредиторів в комітеті кредиторів боржника

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб.

Одними з важливих функцій комітету кредиторів є контроль і координація дій арбітражного керуючого в процедурах банкрутства боржника. Будь-які дії, пов’язані з відчуженням активів боржника підлягають погодженню з комітетом кредиторів.

Відповідно до ч. 9 ст. 16 Закону, рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Іншими словами, для прийняття кінцевого рішення, комітету кредиторів достатньо більш ніж 50% голосів кредиторів, що увійшли до складу комітету кредиторів.

Голоси міноритарних кредиторів, що утримались чи проголосували проти, при цьому впливу на законність прийнятого рішення не здійснюють.

Незалежно від фактичної кількості голосів в комітеті кредиторів боржника, ми пропонуємо окремим кредиторам гнучкі підходи впливу на прийняття кінцевих рішень комітетом кредиторів в процедурах банкрутства боржника.