Банкрутство боржника, що ліквідується власником

Відповідно до ч.1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Отже, ліквідація боржника з боргами, щодо якого вже було прийнято рішення про ліквідацію у добровільному порядку – це один зі швидких та зручних способів виключення юридичної особи з єдиного реєстру. При цьому, можливі випадки, коли процедура ліквідації боржника може проводитись без проведення комплексної документальної перевірки.

Власникам слід пам’ятати, що проведення добровільної ліквідації юридичної особи без звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство (за обставин фактичного перевищення пасиву над активом) є підставою для особистої відповідальності власників та ліквідатора перед кредиторами, чиї вимоги залишились непогашеними (ч. 5, 6 ст. 51 Закону)

Довірте проведення процедури ліквідації за особливостями ст. 51 Закону нашим спеціалістам, які здійснять всі необхідні дії для швидкого та безболісного виключення юридичної особи з єдиного реєстру.